GELİYORUZ !!!
AFYONTÜRK TV DE YEPYENİ PROJEYLE YAKINDA EKRANLARDAYIZ ...

reklam
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST

grand pasha bet

Zeybek’in adaylığı açıklanmadan duyuldu

Zeybek’in adaylığı açıklanmadan duyuldu

Afyonkarahisar’da 26 Kasım öğleden sonra, sosyal medya’da Eski Ak Parti Afyonkarahisar il Başkanı  Mehmet Zeybek’in ismi, Afyonkarahisar Belediye Başkanlığı adaylığında sıkça zikredilmeye başlandı.

 

26 Kasımda da Mehmet Zeybek’İn Ak Parti  Genel Merkez tarafından Ankara’ya çağrılması üzerine Zeybek ise soluğu Ankara’da aldı. Daha Zeybek Genel Merkez ile irtibat halindeyken, içerden sızan bilgiler Zeybeğin adaylığının kesin olacağı yönünde bir anda yayıldı. Genel Merkezin ise, 3 Büyük şehir ile birlikte, 20 ilin Afyonkarahisar dahil olmak üzere adaylarını 27 kasım Salı günü açıklayacağı bilgisine ulaşıldı.

 

 Mehmet Zeybek, 01.01.1954 yılında Afyonkarahisar’da dünyaya geldi. İlköğrenimini Merkez Çayırbağ Kasabasında bitirdi. 1967 yılında girdiği Afyon İmam Hatip Lisesinden 1973-1974 öğretim yılında mezun oldu. Üniversiteye girişte Meslek Liselerinin problemlerinden dolayı 1975 yılında fark derslerini verip Afyon Lisesini tamamladı.

 

1976 yılında girdiği Üniversite sınavında Erzurum Atatürk Üniversitesi İslami İlimler Fakültesini kazandı. 1981 yılında üniversiteden mezun oldu. Atamaların yasak olduğu bu dönemde Gölcük Deniz Kuvvetlerinde yedek subay olarak askerliğini yaptı. Lise çağlarından beri uğraştığı inşaat işleriyle iştigal etti. Halen kendine ait inşaat şirketinde Yap-Sat işleriyle uğraşıyor.

 

Gerek lise gerekse üniversite hayatında MTTB üyesi olarak çalıştı. Mehmet Zeybek, siyasi hayatına Refah Partisi İl Yönetim Kurulu üyesi olarak başladı. Sırasıyla; Fazilet Partisinde Kurucu İl Yönetim Kurulu Üyeliği, 1999 Yerel Seçimlerinde İl Başkanlığı görevinde yer aldı.

 

AK Parti İl Kurucu Üyeliği, Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı, 2002 Genel Seçimlerinde Milletvekili Aday Adayı oldu. Son kongreden bu tarafa da İl Teşkilat Başkanı olarak görev yapmaktaydı. 09.05.2009 tarihinde yapılan İl Kongresinde İl Başkanı oldu.

 

Mehmet Zeybek, evli ve 3 çocuk babasıdır. Afyon Time

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM

escort ankara