GELİYORUZ !!!
AFYONTÜRK TV DE YEPYENİ PROJEYLE YAKINDA EKRANLARDAYIZ ...

reklam
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST

grand pasha bet

Vali Mustafa Tutulmaz 11. Ege İlleri Türkiye Tanıtım Günlerine Katıldı.

Vali Mustafa Tutulmaz 11. Ege İlleri Türkiye Tanıtım Günlerine Katıldı.

Afyonkarahisar ve İlçeleri Dayanışma Derneği EGEM Platformu tarafından düzenlenen Afyonkarahisar, Muğla, Aydın, Denizli, İzmir, Kütahya, Manisa ve Uşak illerinin katıldığı 11. Ege İlleri Türkiye Tanıtım Günleri Etkinlikleri Vali Mustafa Tutulmaz katılımıyla başladı.
08-11 Kasım 2018 tarihleri arasında Ankara Atatürk Kültür Merkezi’nde ziyaretçilerine açık olan 11. Ege İlleri Türkiye Tanıtım Günleri Etkinliklerinin açılışına Vali Mustafa Tutulmaz’ın yanı sıra Milletvekilleri Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Av. Burcu Köksal, Gültekin Uysal, Av. Ali Özkaya, Av. İbrahim Yurdunuseven ve Mehmet Taytak ile diğer illerin Milletvekilleri ve protokol üyeleri katıldı.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Nazilli Belediyesi Mehteran Takımı’nın konseri ilgiyle izlendi.
Büyük beğeni ile izlenen Aydın Kuvva-i Zeybek Ekibi gösterisinin ardından konuşma yapan Eski Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu; “Öncelikle 11. Ege İlleri Tanıtım Günlerini tertip eden kardeşlerimize gönülden teşekkür ediyorum. Bu güzel etkinliği gerçekleştirmek hakikaten zor. Bu yıl 11. düzenleniyor. Geçen sene de bu etkinlik Afyonkarahisar’ın ev sahipliğinde yapılmıştı. Bu sene de İzmir ev sahibi. Dolayısıyla gönülden teşekkür ediyoruz. İnşallah bu başarı daha da artarak güzel bir şekilde devam eder.” dedi.
Ege’nin bir evladı olduğunu belirterek sözlerine devam eden Eroğlu; “Ege, Türkiye’nin kalkınmasında lokomotif görevi görmektedir. Birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin mührü Ege’dir. Ege İstiklalin kazanıldığı topraklardır. Bir 26 Ağustos sabahı kahraman ordumuz Atatürk’ün emriyle Büyük Taarruzu başlatmış ve 9 Eylül’de düşmanı denize dökmüştür. İşte Ege’nin efeleri, zeybekleri böyle kahramandır. Bu anlamda Ege’ye ne kadar hizmet yapılırsa azdır. Sayın Cumhurbaşkanımız bana talimat vermişti. Bende Orman ve Su İşleri Bakanı’yken Ege Gelişim Projesi (EGEGEP) adıyla sayısız hizmetler gerçekleştirdim. Proje kapsamında Ege İllerine yaptığımız baraj ve gölet sayısı 212’ye ulaştı. Afyon’dan İzmir’e kadar, Uşak’tan Aydın’a kadar 61 merkeze içme suyu tesisi, 740 dere ıslahı yaptık. Yine 2.5 milyon dekar araziyi suyla buluşturduk ve yılda çiftçilerimize 2.5 milyar TL gelir sağladık. Ağaçlandırmada 620 Milyon tane fidanı toprakla buluşturduk. Ege’yi yemyeşil yapıyoruz. 25 Şehir Ormanı, 243 Mesire Yeri ve 66 Bal Ormanı kurduk ve gerçekten büyük işler başardık. Ege’ye ne yapılırsa yapılsın karşılığını hakkıyla vermektedir. Çünkü Egeliler çalışkan insanlardır. O bakımdan Ege’mizi daha da büyütmemiz gerekir. İşte bu günler Ege’nin yaptıklarını, ürettiklerini tanıtmak açısından fevkalade önemlidir.” dedi.
Konuşmasında Afyonkarahisar’ın marka bir şehir haline geldiğini vurgulayan Eroğlu; ”Termalin başkenti neresi denilirse hemen akla Afyonkarahisar geliyor. Özellikle lezzetin ve mermerin başkenti de Afyonkarahisar’dır. Tabii ki Kütahya’mız da fevkalade gelişiyor. Özellikle tarihi, turistik yerleri ve termali ile muhteşem diyarlar. İl dışından ve hatta yurt dışından herkesi Afyonkarahisar’a ve Kütahya’ya bekliyoruz. Hepiniz sağlıkla kalınız. Hürmetlerimi ve muhabbetlerimi arz ediyorum. Allah’ın rahmeti ve bereketi üzerinize olsun. Ege’mize ve Türkiye’mize Cenab-ı Allah, Halil İbrahim bereketi lütfeylesin.” dedi.
11. Ege İlleri Türkiye Tanıtım Günleri hakkında açıklamada bulunan Vali Mustafa Tutulmaz; “Ege İllerinin ortaklaşa oluşturdukları Ege Platformunun, 11.’sini düzenlediği Ege Tanıtım Günlerindeyiz. Afyonkarahisar olarak da bizde bu güzel etkinlikte yer aldık. Gerek Valiliğimizin, gerekse Belediyelerimizin stantları ile burada ilimizi en güzel şekilde temsil ediyoruz. Yine girişimcilerimiz ile kurum ve kuruluşlarımız desteklerini esirgemediler. Tabii bu tür etkinlikleri iyi kullanmamız lazım. Biz Afyonkarahisar olarak iddialıyız, marka şehir olacağız diyoruz. Bunun gerçekleşmesinin yolu da bu tür programlara etkin olarak katılmaktan geçer. Her geçen gün marka şehir olmam için gereğini yapıyoruz. Gerek kamu kurumları olarak, gerekse iş adamlarımız olarak bunun bilincindeyiz. Zaten geçen yıl Ege Tanıtım Günlerinin ev sahipliğini yapmıştık. Önümüzdeki dönemlerde de bu tür fırsatları daha verimli olarak kullanacağız.” dedi.
Konuşmasında Afyonkarahisarlılar olarak bir araya gelmenin mutluluk verici olduğunun altını çizen Vali Mustafa Tutulmaz; “Bu tür etkinliklerin bir yönü de buradaki hemşerilerimiz sıla hasretini gidermiş oluyorlar. Kültürlerinde bir kez daha yakınlaşmış oluyorlar. Yani burada ilimizin tanıtılmasıyla kalınmıyor, öbür taraftan da Ankara’da yaşayan hemşerilerimize bir Afyonkarahisar esintisini de sunmuş oluyoruz. Ben özellikle bu organizasyonun gerçekleştirilmesinde büyük emeği olan platformun önemli bir üyesi olan Ankara’daki Afyonkarahisar Dernek Başkanımız Mehmet Özerkan’a huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum. Milletvekillerimize katıldıkları ve destek verdikleri için teşekkür ediyorum. Ayrıca basınımıza buraya kadar geldikleri ve bu etkinliği Afyonkarahisar’daki hemşerilerimize ulaştırdıkları için teşekkür ederim.” dedi.
Konuşmaların ardından tanıtım günlerinin açılışı kurdele kesilerek yapıldı. Daha sonra Vali Mustafa Tutulmaz ve beraberindekiler stantları teker teker gezerek, stant görevlilerinden bilgiler aldılar. 11. Ege İlleri Türkiye Tanıtım Günlerinin Afyonkarahisar, Ege illeri ve ülkemiz açısından hayırlı ve uğurlu olması temennisinde bulunan Vali Tutulmaz, stant görevlilerine başarılar diledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM

escort ankara