GELİYORUZ !!!
AFYONTÜRK TV DE YEPYENİ PROJEYLE YAKINDA EKRANLARDAYIZ ...
reklam
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST

grand pasha bet

TCDD İLE METEOROLOJİ BÖLGE MÜDÜRLÜKLERİ ARASI İŞBİRLİĞİ

TCDD İLE METEOROLOJİ BÖLGE MÜDÜRLÜKLERİ ARASI İŞBİRLİĞİ

Küresel iklim değişikliğine bağlı olarak ülke genelinde yağışların miktarında ve şiddetinde meydana gelen farklılıklar ile ülkemizde son yıllarda sıkça görülen sellerin doğurduğu taşkın felaketleri dikkate alınarak, doğrudan ve dolaylı olarak meydana gelebilecek bütün taşkınların demiryolu ulaşım faaliyetlerine getireceği zararların asgariye indirilmesi amacıyla TCDD Genel Müdürlüğü ile Meteoroloji Genel Müdürlüğü arasında koordineli bir çalışma yapılması, elde edilen meteorolojik verilerin TCDD ilgili personelleriyle paylaşılması hususunda mutabakat sağlanmıştı.

 

 

Hava tahmin bültenleri ile uyarı mesajlarının TCDD ilgili personelleri ile koordineli bir çalışma ortamında paylaşılması demiryolu tren seferlerinde emniyetin sağlanması ile ulaşım hizmetlerinin aksamadan devam edebilmesi açısından son derece önemlidir. Temmuz ayında İhsaniye/Döğer de yaşanan sel felaketinde Meteorolojinin erken uyarı mesajı sonrası TCDD 7.Bölge Müdürlüğü’nce alınan tedbirlerle olası tren kazası önlenmişti.

 

Bu amaçla; Meteoroloji 5.Bölge Müdürlüğü’nden Bölge Müdürü Alper Akçakaya ve Teknik Ekibi tarafından, TCDD 7.Bölge Müdürlüğü ilgili birimlerine, başta tahmin ve uyarılar olmak üzere, Meteorolojik hizmetlerin tanıtılması ve kurumsal iletişimin güçlendirilmesi için ziyarette bulunulmuş ve bilgilendirme sunumu gerçekleştirilmiştir.

 

TCDD 7.Bölge Müdürlüğü Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen Sunum ve bilgilendirme toplantısına başta Bölge Müdürü Adem Sivri olmak üzere üst yönetim tam kadro katılırken, Emniyet ve Kalite Yönetimi Servis Müdürlüğü, Demiryolu Bakım Servis Müdürlüğü, Demiryolu Modernizasyon Servis Müdürlüğü, Emlak Servis Müdürlüğü ve Trafik İstasyon Servis Müdürlüğü birimlerinden Müdür, Müdür yrd. ve Teknik Personelleri yoğun katılım sağlamıştır.

 

Toplantı sonunda TCDD 7.Bölge Müdürü Adem Sivri; Meteoroloji Bölge Müdürü Alper Akçakaya ve Teknik Ekibine Teşekkür ederek, Bölge Müdürlükleri arasında başlatılan karşılıklı işbirliği ve koordinasyonun artarak devam etmesi temennisinde bulundu.

 

Meteoroloji 5.Bölge Müdürü Alper Akçakaya TCDD 7.Bölge Müdürü Adem Sivri’ ye Nostaljik Radyo hediye ederken, Bölge Müdürü Adem Sivri de TCDD sembolü olarak Minyatür Işıklı Demiryolu ’nu Bölge Müdürü Akçakaya’ya takdim etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM