GELİYORUZ !!!
AFYONTÜRK TV DE YEPYENİ PROJEYLE YAKINDA EKRANLARDAYIZ ...

reklam
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
PATATES ALIMINA BAŞLANDI

PATATES ALIMINA BAŞLANDI

[ad_1]

İlimiz patates üreticilerinin ürünleri Atatürk Orman Çiftliği Müdürlüğü ve Türk Şeker Anonim Şirketi tarafından alımları başlandı.


 Konuyla ilgili açıklamada bulunan İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim ACAR; İlimiz patates üretimi bakımından Türkiye’de yaklaşık 530 bin ton üretimle üçüncü sırada yer almaktadır. Bu yıl çeşitli sebepler nedeniyle çiftçilerimiz üretmiş oldukları patatesin pazarlanmasında sorunlar yaşamaya başlamıştı. Yaşanan pazarlama sorunlarına yerinde ve zamanında çözüm bulmak amacıyla Sayın Valimiz Gökmen ÇİÇEK başta olmak üzere Milletvekilimiz Sayın Ali ÖZKAYA’nın girişimleri sonucunda Bakanımız Sayın Dr. Bekir PAKDEMİRLİ’nin talimatlarıyla Bakanlığımız Bitkisel Üretim Genel Müdürü Mehmet HASDEMİR, Atatürk Orman Çiftliği Genel Müdürü Yener YILDIRIM’a ve Tarım Havzaları Daire Başkanı Uğur ERDEM’in katılımlarıyla ilimiz patates üreticileriyle toplantılar düzenlendi. Düzenlenen toplantılarda ilimiz çiftçilerinin pazarlama ile ilgili sorunları dinlenerek çözüm önerileri tartışıldı. Düzenlenen toplantılar sonunda Bakanlığımıza bağlı Atatürk Orman Çiftliği Müdürlüğü fiyatlarını regüle etmek amacıyla ilimiz çiftçimizden patates alımına başladı. Aynı şekilde Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın himaye ve Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Berat ALBAYRAK’ın talimatları ile kurulan Türk Şeker A.Ş. fiyatlarını regüle etmek amacıyla patates alımına başladılar. Bugün itibarı ile iki kurumumuz tarafından partiler halinde Dinar, Sandıklı, Çobanlar, İhsaniye ve Merkeze bağlı Nuribey, Sülümenli Kasabası, Karaaslan Köyü ve patates üretimi yapılan diğer yerlerdenalımlar devam etmektedir. Çiftçilerimiz bu durumdan oldukça memnun olduklarını ifade etmektedirler. İnşallah çiftçilerimizin emekleri karşılıksız kalmayacak vekimse mağdur olmamış olacak.


Katkılarından dolayı başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN olmak üzere, Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Dr. Bekir PAKDEMİRLİ’ye, Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Berat ALBAYRAK’a, Sayın Valimiz Gökmen ÇİÇEK,  Türk Şeker A.Ş. Genel Müdürü Mücahit ALKAN’a, Türk Şeker Tarım A.Ş. Genel Müdürü Hasan Hüseyin DEMİRÖZ‘e, Atatürk Orman Çiftliği Genel Müdürü Yener YILDIRIM’a ve Tarım Havzaları Daire Başkanı Uğur ERDEM’e çiftçilerimiz adına teşekkür ediyorum’’ dedi. 
[ad_2]

Afyon Haber Merkezi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM

escort ankara