GELİYORUZ !!!
AFYONTÜRK TV DE YEPYENİ PROJEYLE YAKINDA EKRANLARDAYIZ ...

reklam
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST

grand pasha bet

OSMANLI GELENEĞİNİ DEVAM ETTİRİYORUZ

OSMANLI GELENEĞİNİ DEVAM ETTİRİYORUZ

Sevgili Peygamberimizin dünyaya teşrifleri dolayısıyla kutladığımız Mevlid Kandili dolayısıyla Afyonkarahisar Belediyesi tarafından, ikindi namazına müteakip Kocatepe ve Bayraktepe Mezarlıklarında kandil helvası ve süt,  akşamda yatsı namazına müteakip başta İmaret Camii olmak üzere şehrimizin muhtelif camilerinde yine süt dağıtımı yapılacak.

Hadis-i şerifler ışığında, Peygamber Efendimizin (S.A.V) dünyayı şereflendirdiğinde, mübarek annesi tarafından kendilerine süt ikram edildiği yine ayrıca Miraç’a çıkarken de Cenab-ı Allah cc tarafından kendisine süt ikram edildiği bilinmektedir. AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya’nın tavsiyesi üzerine Mevlid Kandili dolayısıyla ikindi namazını müteakip halkımıza süt ikramında bulunduklarını söyleyen Başkan Burhanettin Çoban, ecdadımız Osmanlı’nın da mübarek hadiselerden ilham alarak, Mevlid ve Miraç gecelerini ‘süt günü’ olarak kutladığını; yine o dönem camilerde, dergâhlarda ve Kur’an kurslarında düzenlenen Mevlid programlarından sonra süt dağıtıldığını söyledi.   Mevlid Kandili dolayısıyla mezarlıklarımızda ve camilerde 3 bin adet süt dağıtıldığını ifade eden Başkan Çoban, desteklerinden dolayı SÖZ Marketlere teşekkür etti.

            VATANDAŞLARDAN BAŞKAN ÇOBAN’A TEŞEKKÜR

Afyonkarahisar Belediyesi olarak Osmanlı geleneğini sürdürmenin manevi huzuru içerisinde olduklarını ifade eden Başkan Burhanettin Çoban, “Bu mübarek günde insanlığa rahmet olarak gönderilen son peygamberimizin kutlu doğumunu yad ediyoruz, kutluyoruz ve bu vesile ile de halkımızın Mevlid Kandilini kutlayarak gecenin bereketi ile süt dağıtıyoruz. Bu duygularla tüm vatandaşlarımızın Mevlid Kandili’ni bir kez daha tebrik ediyorum” diye konuştu.

Mezarlık ziyaretleri sonrası görüşlerini bildiren vatandaşlar ise Belediye’nin böyle güzel bir geleneği sürdürmesinin oldukça anlamlı olduğuna dikkat çekerek Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’a ve SÖZ Marketlere teşekkür ettiler.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM

escort ankara