GELİYORUZ !!!
AFYONTÜRK TV DE YEPYENİ PROJEYLE YAKINDA EKRANLARDAYIZ ...

reklam
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST

grand pasha bet

Lise öğrencilerinden anlamlı bağış

Lise öğrencilerinden anlamlı bağış

İyilik hareketi medeniyetimizin temelidir

 

Afyonkarahisar İl Müftüsü Şükrü Kabukçu, maddi zorluklar ve fiziki şartlar nedeniyle su sıkıntısı çeken coğrafyalara umut olmak için su kuyusu açılması hedeflenen projeye bağışlarıyla destek olan öğrencilere ve onlara emek veren idareci ve öğretmenlere bir teşekkür ziyaretinde bulundu.  Kabukçu, ziyarette yaptığı konuşmasında, “Değerli öğrencilerimize ve onlara emek veren kıymetli hocalarımıza bu değerli davranışları için teşekkür ediyoruz.

 

İnancı ne olursa olsun mağdur olana, insan için, insanlık huzuru ve onuru için duyarlılık göstermek bizim en temel erdemlerimizdendir. Bizim medeniyetimizin temeli iyilik hareketidir. Biz iyilik yaparken insanlar arasında inancı, meşrebi, dili, rengi hiç ayırmamışız. Bizim kadim medeniyet tarihimiz bunun sayısız örnekleriyle doludur. “ dedi.

 

Uzun ömürlü su kuyuları açıyoruz

 

Öğrencilerin açılacak su kuyusu ile ilgili merak ettikleri soruları cevaplayan Kabukçu,  “Su konusu, insanın en temel ihtiyacı olan hayati bir konu. Maliyeti daha düşük olarak açılan kuyularda kısa süre sonra çıkan su kesildiği zaman insanlar hayal kırıklığına uğruyor. Bu sebeple açacağımız su kuyularının, teknik özelliği yüksek olan, en az 10 yıl süreyle ve pompaları güneş enerjisiyle çalışan su kuyuları olmasına özen gösteriyoruz. Zimbabwe ve Nijer’de su kuyusu açmak için çalışmalar yapıyoruz.” şeklinde konuştu. 

 

İyilik yolunda yılmadan yolunuza devam edin

 

Su kuyusu bağışı toplarken verdikleri çabayı anlatan öğrencileri dinleyen İl Müftüsü “Rabbim sizi ve ailelerinizi hep iyiliklerle karşılatırsın ve buluştursun. Hayatın kendisi mücadele, uğraşı ve ter akıtma işidir. İyilik yolundaki mücadelenizde motivasyonunuzu kaybettirecek davranışlarla karşılaşacaksınız. Yaptığınız iş güzelse yılgınlık duymadan, yolunuza devam edin.”  diyerek konuşmasını tamamladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM

escort ankara