GELİYORUZ !!!
AFYONTÜRK TV DE YEPYENİ PROJEYLE YAKINDA EKRANLARDAYIZ ...
reklam
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST

grand pasha bet

Köksal,“Öğretmenlere emeklerinin karşılığı verilmeli”

Köksal,“Öğretmenlere emeklerinin karşılığı verilmeli”

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal öğretmenlerin kutsal bir meslek yaptıklarını belirterek, “Öğretmenlerimiz ciddi ekonomik ve sosyal sorunlarla karşı karşıyalar. Öğretmenlerimizin emekleri daima hatırlanmalı ve bu emek hak ettiği karşılığı almalı” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, öğretmenleri sadece 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde değil her gün hatırladıklarını kaydederek, öğretmenlerin ekonomik ve sosyal sorunlarla karşı karşıya olduğunu ve bu sorunların çözülmesi gerektiğini ifade etti.

BİR GÜNDE ANILIP UNUTULMAMALI

Öğretmenlerin kutsal bir meslek yaptıklarını dile getiren Köksal, “Yarının büyükleri olan öğrencilerimiz, dünyayı öğretmenler sayesinde anlıyor. Düzenli okuma alışkanlığından tutun da vatanseverliğe kadar pek çok olgu ve kavramı, öğrencilerimiz öğretmenlerin aracılığıyla benimsiyor, uyguluyor. Öğretmenler Günü, öğretmenlerimizin ve Mustafa Kemal Atatürk’ün anıldığı bir gün. Bu değerlerimiz, bir günde anılıp sonra unutulursa öğretmenlerimizin hakkı yenmiş olur. Öğretmenlerimizin emekleri daima hatırlanmalı ve bu emek hak ettiği karşılığı almalı. Bugün öğretmenler ciddi ekonomik ve sosyal sorunlarla karşı karşıyadır. Öğretmenlerimiz ne yazık ki yoksulluk sınırına yakın ücretler almaktadırlar. Emekli olduktan sonra daha büyük ekonomik sıkıntılar çekmektedirler.” dedi.

ÖĞRETMENLER KIT KANAAT GEÇİNİYOR

AKP’nin seçim beyannamesinde öğretmenlere vaat ettiği 3600 ek göstergenin havada kaldığını dile getiren Köksal, “AKP’liler meydanlara çıkıp süslü laflarla “Öğretmenim, canım benim, seni ben pek çok severim.” gibi methiyeler düzerler, sevgi sözcükleriyle seslenirler ama kuru kuru methiye dizmek yetmiyor. Öğretmenlerimiz kıt kanaat geçiniyor; icralık olan mı ararsın, kredi borcu olan mı. Öğretmen maaşları hesaplanırken “Nasıl yapalım?” diye sorduklarında “Vekil maaşlarına denk olsun.” diyen bir Başöğretmen Atatürk’ün Türkiyesi’nden öğretmenine 3600 ek göstergeyi çok gören AKP Türkiyesi’ne geldik. AKP öğretmenleri ücretli, vekil, kadrolu, sözleşmeli gibi farklı statülerde istihdam ederek öğretmenler arasında bile ayrım yapmıştır.” ifadelerini kullandı. ÖĞRETMEN MAAŞLARI YÜKSELMELİ

Öğretmenlerin yaşadığı sorunların çözülmesi gerektiğini ifade eden Köksal, “Öncelikle yapılması gereken Öğretmenlerin devlet kadroları içindeki statülerinin yükseltilmesi başlangıç maaş miktarlarının iyileştirilmesi ve emekli öğretmenlerimizin maaşlarının yükseltilmesidir. Ayrıca okullardaki yöneticilerin partizanca değil görevlerindeki başarıya göre belirlenmesi gereklidir. Öğretmenlerin idari olarak etkinliğinin artırılması ve okul yönetiminde daha fazla söz sahibi olabilmesi için her öğretmen sendikalı olmalıdır. Üye sayısına bakılmaksızın tüm sendikalar toplu sözleşme masasında söz sahibi olabilmeli ve bu sayede öğretmenlerin tümü demokratik hakları için mücadele edebilmelidir. Atatürk’ün “Öğretmenden eğiticiden mahrum bir millet henüz millet namını almak yeteneğini elde edememiştir” sözlerini hiçbir zaman unutmamalıyız.” şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM