Kilimatan Kış Turizm Merkezi Fizibilite ve Master Planı Değerlendirildi

Kilimatan Kış Turizm Merkezi Fizibilite ve Master Planı Vali Mustafa Tutulmaz ve eski Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun katıldığı toplantıda değerlendirildi.
İlimizde kış turizminin geliştirilmesi ve kaplıca turizmi ile entegre edilmesi amacıyla hazırlanan ve ilimiz Şuhut ve Sandıklı İlçeleri arasında bulunan Başören Köyü yakınlarındaki Kuma Dağı zirvesinde bulunan Kilimatan Bölgesinde yapılması planlanan Kilimatan Kış Turizmi Merkezi’nin Fizibilite ve Master Planı hazırlanan sunu ile birlikte Valilik Toplantı Salonunda yapılan toplantıda değerlendirildi.
Kilimatan Kış Turizm Merkezi Fizibilite ve Master Planı ile ilgili bilgilendirme ve yatırım sürecine ilişkin değerlendirmenin yapıldığı toplantıya Vali Mustafa Tutulmaz ve eski Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun yanı sıra, Milletvekilleri Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, Vali Yardımcıları, Sandıklı ve Şuhut Kaymakamları, İl Genel Meclisi Başkanı Salih Sel, Bölge ve İl Müdürleri, STK Temsilcileri, otel yöneticileri katıldı.
Toplantıda ilk olarak konuşan Vali Mustafa Tutulmaz; “Bugün Kilimatan Kış Turizm Merkezi Fizibilite ve Master Planıyla ilgili bugüne yaptığımız çalışmaları ve sonuçlarını sizlere arz edeceğiz. Bunlarla ilgili bundan sonraki süreçte ne yapabiliriz bunları değerlendireceğiz.” dedi.
Daha sonra söz alan Vali Yardımcısı Dr. Mehmet Boztepe Kilimatan Kış Turizm Merkezi Fizibilite ve Master Planı ile ilgili bilgi verdi.
Toplantıda Kilimatan Kış Turizm Merkezi Fizibilite ve Master Planı yüklenici firması Ecosign Mountain Resort Planners Ltd. Şti. temsilcileri Ryley Thiessen ve Eric Callender tarafından Kilimatan Kış Turizm Merkezi Fizibilite ve Master Planı hakkında yapılan çalışmalar ve gelinen sürece ilişkin slayt sunumu eşliğinde detaylı bilgi verildi.
Toplantının sonunda konuşan eski Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu; “İlimiz Şuhut ve Sandıklı İlçeleri arasında bulunan Başören Köyü yakınlarındaki Kuma Dağı zirvesinde Kilimatan Kış Turizm Merkezi yapılması planlanan tesislerin ilimizin gelişmesine ve turizmine önemli bir katkısı olacağına inanmaktayım. Bu bölgeye yağan kar Kasım-Aralık ayından Mayıs ayına yaklaşık 5-6 ay kadar durmaktadır. Bu açıdan Kilimatan Kış Turizm Merkezinin bu bölgeye yapılması doğru bir karardır. Bunun yanı sıra buraya hem Sandıklı’daki termal otellerde konaklayan vatandaşlarımızın, hem de Afyonkarahisar Merkezdeki termal otellerde konaklayan vatandaşlarımızın ulaşması kolay olacak ve kayak turizmi ile termal turizm bütünleşmiş olacaktır. ” dedi.
Kilimatan Kış Turizm Merkezi Fizibilite ve Master Planı Toplantısı katılımcıların karşılıklı görüş alışverişinde bulunulması ve değerlendirme yapılması ile sona erdi.
Sosyal Medyada Paylaşın:

escort ankara