GELİYORUZ !!!
AFYONTÜRK TV DE YEPYENİ PROJEYLE YAKINDA EKRANLARDAYIZ ...
reklam
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST

grand pasha bet

İttifak partileri toplam 51 ilde işbirliği yaptı..

İttifak partileri toplam 51 ilde işbirliği yaptı..

Siyasi partiler, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimler için belediye başkanlığı ve belediye meclis üyeliğine aday göstereceği isimlerin listesini seçim kurullarına verdi. Listelerin teslimi için öngörülen süre 19 Şubat akşam 17:00 itibarıyla sona erdi.

AK Parti ile Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ve İYİ Parti ile Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) genel seçimlerde olduğu gibi yerel seçimlere de birlikte girme kararı almıştı.

AK Parti ve MHP’den oluşan Cumhur İttifakı 30’u büyükşehirde olmak üzere toplam 51 ilde yerel seçimlerde işbirliği yaptı. Adana, Mersin, Manisa Büyükşehir Belediye başkanlıkları için MHP’nin aday çıkarması kararlaştırılırken, diğer 27 büyükşehirde AK Parti aday gösterdi.

Büyük Birlik Partisi (BBP) ise 30 büyükşehirde aday çıkarmayarak, Cumhur İttifakı’na destek verme kararı aldı.

CHP ve İYİ Parti’den oluşan Millet İttifakı, 23’ü büyükşehir olmak üzere toplamda 51 ilde işbirliğine gitti.

Buna göre İstanbul, Ankara ve İzmir dahil toplam 23 büyükşehirden 13’ü CHP’ye, 10’u İYİ Parti’ye bırakıldı.

Adana, Antalya, Aydın, Bursa, Eskişehir, Hatay, Kahramanmaraş, Malatya, Muğla, Tekirdağ’da da CHP aday çıkarırken, Afyonkarahisar, Balıkesir, Denizli, Gaziantep, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Sakarya, Samsun ve Trabzon’da İYİ Parti aday gösterdi.

HDP ise Aday çıkarmadığı yerlerde, Cumhur İttifakı karşısında olan partilere destek verme kararı aldı. Afyonkarahisar’da HDP’li seçmenin bu durum karşısında hangi partiye destek vereceğide belli oldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM