GELİYORUZ !!!
AFYONTÜRK TV DE YEPYENİ PROJEYLE YAKINDA EKRANLARDAYIZ ...
reklam
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
İnkaya “İktidar partisinin yanlışları saymakla bitmez”

İnkaya “İktidar partisinin yanlışları saymakla bitmez”

Afyonkarahisar İyi Parti İl Başkanı Mehmet İnkaya bir basın açıklaması yaptı.

 

 İnkaya yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

“Herkesi saygı ve sevgiyle selamlarım Pazartesiyi Salıya bağlayan geceyiMevlit Kandili olarak kutladık Peygamber Efendimizin nuruyla dünyanın aydınlanmasını dilerim.  Bugün yani 20 Kasım 2018 Dünya Çocuk Hakları Günü Dünyada hakları çiğnenen tüm çocukları sevgi ile selamlarım.

 

İYİ PARTİ Afyonkarahisar il teşkilatı olarak Mahalli seçimler ,aday adaylıkları başvuru takvimini açıklayacağız.

 

İyi Parti Tüm Türkiye’de 1 Aralık 15 Aralık tarihleri arasında Mahalli seçimlerde ADAY ADAYI olacakların başvurularını kabul edecektir .Bu haber il başkanlıklarına sözlü olarak duyurulmuştur.

 

Ayrıca önümüzdeki günlerde iyi Parti Afyonkarahisar merkez ilçede  ilk aday adayımızı açıklayacağız Çok muztarip olduğumuz konulardan birisi de  Mahalli seçimlerde de 24 Haziran seçimlerinde olduğu gibi  İKTİDARIN  adil  olmayan propagandaların dan bahsetmek istiyorum. Daha önceki seçimlerde de olduğu gibi gene iktidar devlet imkanlarını kullanarak propagandalarına başlamıştır ,havadan sudan , açılışlarla aslında propaganda yapmaktadırlar,İktidar partisi veya iktidarın belediyesi yapması gereken işleri seçim takviminin başlamasına denk getirerek  muhalefet partilerinden önce yasal olmayan propagandalar yapmaktadırlar.

 

bu propagandalar muhalefet partilerine ya tanınmamak da ya da imkânsızlıklar nedeniyle muhalefetteki partiler Propaganda yapamamaktadır. Bir başka konumuz da İYİ PARTİLİ Dinar Belediye Başkanımız Sayı Saffet Acar Bey le ilgilidir, bildiğiniz gibi Sayın Saffet Acar Bey  İyi Partiye geçmiş ilk belediye başkanlarımızdan birisidir. Çalışkanlığıyla dürüstlüğüyle  toplum içerisinde yer edinmiş,sevilmiş,sayılmış, bir kişidir. Dinar Belediye Başkanı olarak yaşlıları korumave bakımevi   yaptırmış, farklı gerekçelerle burası kapatılmıştır .

 

Aynı Dinar Belediye Başkanımız Sayın Saffet Acar; kendisine gelen istek ve arzuları karşılamak için bir okulumuza okul araç gereçleri ,sıralar,kitaplar, defterler göndermiş, gene iyi Partili olduğu gerekçesiyle okula dahi kabul edilmemiştir Geçtiğimiz günlerde Dinar Belediye Başkanımız şöyle bir açıklamada bulunmuştur ;siyasi FANATİKLİK Yüzünden, yaptığımız hizmetler kabul edilmemektedir.

 

Bu şu demektir. Ben bir yaşlıya yardım yapıyorum. Hayır, sen ona yardım edemezsin Çünkü sen İyi Partilisin, demektir.

 

Bir okula sıra gönderiyor, Hayır sen yardım yapamazsın sen İyi Partinin Belediye Başkanısın anlamına geliyor. Bunlar İnsan aklına ziyan işlerdir. Bu davranışlar insan ruhuna, anatomisine uymayan şeylerdir. Bunları tekrar tekrar kınıyoruz.

 

Afyonkarahisar Belediyenin yapamadığı ya da yapmadığı  parke döşemesi konusunda geçen günlerde partimize şöyle bir rica ulaştı .

 

‘’Orhangazi Mahallesi 1598- 1603-1604 noluSokakların arasında kalan yer belediyece verilen taşeron firma tarafından parke döşenmemiştir. Bu konuda sizlerden yardım istiyoruz.’’ talebinde bulunuldu. Bizde yardım olarak kamuoyuna duyurma sözü verdik. İnşallah dediğimiz bu bölge kış ,kar, çamur bastırmadan tamir edilir, ya da parke taşı döşenir.

 

Bir başka konumuz ülkemizde Sanayi üretimini ile ilgilidir.

 

Sanayi üretimi geçen yılın aynı ayına göre 2,7 azalmıştır bu veriler TÜİK yani Türkiye İstatistik Kurumu’nun verilerine göre hesap edilmiştir. Ülkemiz sanayide geriye gitmiştir . Ayrıca  hükümet yandaş müteahhitleri kurtarma planı yapmıştır.

 

 Ne demektir bu ?müteahhitlerin satamayıp elinde kalan Konutları devlet bankalarından para vererek kurtarmış , Türk ekonomisine sözde faydalı olmuştur.

 

Ayrıca  hükümetin ekonomik politikaları geleceğimizi ipotek altına almıştır. Nedir bu ?Dış ülkelerden aldığı BORÇLARI YILLIK  5.25 likfaizle  almaktadır .Halbuki ‘’BİZİ KISKANAN BATI ÜLKELERİNDEN ALMANYA yüzde 0.5  yani yarımdan bile düşük faiz kullanmaktadır.

 

Bir başka konumuz Sayıştay bulguları.

 

 Bildiğiniz gibi Sayıştay Türkiye Cumhuriyeti’nde para ile ilgili konuları denetlemiş çok acayip, toplumda akla mantığa sığmayan durumlarla karşılaşmıştır.

 

1 metresini 78 liraya alınan su hortumları kilometrede 1 kilometrede 10 litre 15 litre benzin yakan otomobiller har vurup harman savrulmuş paralar.

 

Hükümet enflasyonla mücadele programındada  başarısız olmuştur.

 

Gene hükümet diyor ki’’ et fiyatları zenginleştiğimiz için pahalı’’. Halbuki herkes de biliyor ki Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nde yaşayan herkes zenginleşmedi aksine fakirleşti nereden biliyoruz tüm aldığımız  ürünlerde hükümet yüzde 20 -25 zam var dese de  yüzde  de 70 e varan zamlarla ,insanlar fakirleşti.

 

Bir başka konumuz Buğday ve un konusunda Uçurumun Kenarından döndüğümüzdür.

 

Bu ne demek oluyor Türkiye Cumhuriyeti Toprak Mahsulleri Ofisi Çiftçiden aldığı buğdayıtüccara ucuz fiyata satıp ,onlar da ucuza aldıkları bu buğdayı un ederek yurt dışına ihraç etmişler .

 

 Türkiye’de Eylül ayı sonlarına doğru buğday rezervleri aşırı derecede düşmüştür bunun fark edilmesi sonucunda Buğday ve un ihracatı yasaklanmıştır tedbirsiz liğe çok güzel bir örnektir.

 

İKTİDARPARTİSİNİN YANLIŞ UYGULAMALARI SAYMAKLA BİTMEMEKTEDİR.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM