GELİYORUZ !!!
AFYONTÜRK TV DE YEPYENİ PROJEYLE YAKINDA EKRANLARDAYIZ ...
reklam
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST

grand pasha bet

“İLİMİZDE HASTANE VARKEN HASTALARI ANKARA’YA GÖNDERMEDE KİMİN MENFAATİ VAR?”

“İLİMİZDE HASTANE VARKEN HASTALARI ANKARA’YA GÖNDERMEDE KİMİN MENFAATİ VAR?”

AK Parti’nin haftalık basın bilgilendirme toplantısında konuşan AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen “İYİ Parti’nin adayı neden CHP’li vekillerin yanında gözükmüyor” dedi. Milletvekili Ali Özkaya ise Ankara’ya ‘hasta göreceğim’ diyen adayın bu hastaları buraya götürmede özel birilerinin bir menfaati mi var?” diye sordu. Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu ise ‘15 Temmuz darbe girişiminde neredeydi’ dedi. Milletvekili İbrahim Yurdunuseven de CHP’li Engin Altay’ın sözlerine karşılık “Seçim sonrası hesap verecek olan CHP’liler olmalı” dedi. 

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı haftalık basın bilgilendirme toplantısı İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen, milletvekilleri Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven ile birlikte Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Belediye Başkan adayı Mehmet Zeybek, Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk, Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan ve partililerin katılımları ile gerçekleşti.

“Üst aklın yönettiği bir şer ittifakı var”

İlk konuşmayı AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen yaptı. Sezen konuşmasında “Yaklaşık 4 aydır saha çalışmalarına devam ediyoruz inşallah son iki güne girdik Afyonkarahisar’da Sayın bakanımız da milletvekillerimiz de belediye başkanımız belediye başkan adayımız ile birlikte çalınmadık kapı gelmedik gönül bırakmadık. Kadın Kollarımız ve Gençlik Kollarımızda da saha çalışmalarını yapıyorlar. Bu seçim Türkiye’nin Cumhuriyet tarihi boyunca yapacağı önemli bir seçimdir. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın karşısında üst aklın yönettiği bir şer ittifakı var. Bu insanların maksadı memlekete hizmet değil. Seçilmiş Cumhurbaşkanımızı bu memleketin evladını indirmektir.  Gördüğünüz üzere bir plan program çerçevesinde HDP sessizliğini koruyor. Son haftalarda sözde eş başkanlarının basın açıklamalarında ‘İstanbul’da Ankara’da millet ittifakının adayı seçilmiş ise HDP sayesinde seçilmiştir.’ diyerek vatandaşımızı da belediye başkan adayını da tehdit ediyorlar. Bu oyunun görünmesi lazım. Afyonkarahisar’da da biz dört aydır bunu anlatıyoruz” dedi.

“513 bin 993 seçmen, bin 946 sandığımız, 6 bin görevlimiz olacak”

“Afyonkarahisar 10 sene öncesine göre bugün Ege’nin yıldızı haline geldi” diyen Sezen, “Bizim Afyonkarahisar için hayallerimiz hizmetlerimiz var. Şimdiki hedefimiz ilimizi Türkiye’nin yıldızı yapmak. Dünyanın da termal başkenti yapmayı hedefliyoruz. Pazar günü sükûnetimizi  bozmadan bir seçim yaşayacağız. Afyonkarahisar genelde 513 bin 993 seçmenimiz var. İlimiz genelinde bin 946 sandığımız var. 6 bin de sandık görevlimiz olacak. Eğitimlerimiz tamamlandı ve bu akşam son kez Sayın Bakanımızın himayelerinde bir toplantımız olacak” ifadelerini kullandı.

“İYİ Parti’nin adayı neden bu vekillerin yanında gözükmüyor”

Cumhuriyet Halk Partisi’nin bazı idarecilerinin ilimize gediklerini söyleyen Sezen konuşmasını, “Açıklama yapıp gidiyorlar ama dikkat ederseniz bu adı İYİ olan Parti’nin adayı hiçbir zaman bu vekillerin yanında gözükmüyor. Bu millet ittifakının Cumhuriyet Halk Partili vekili yok? Bir kare fotoğrafları var mı? İşte biz beraberiz ekibimiz ile Mehmet Zeybek başkanımız için Afyonkarahisar’ın yanındayız. Biz tabi kadirşinas Afyonkarahisarlı hemşerilerimizin de feraset sahibi olduğunu biliyoruz. Milletimiz bu arkadaşların ne olduğunu çok iyi biliyorlar. Biz yine söylediğimiz üzere Mehmet Zeybek Başkanımız 31 Mart geçtikten sonra 1 Nisan’da tüm Afyonkarahisar’ın Belediye Başkanı olacaktır” ifadeleri ile noktaladı.

“Seçim sonrası hesap verecek olan CHP’liler olmalı”

Milletvekili İbrahim Yurdunuseven ise “CHP’nin Grup Başkanvekili ‘Kandil’de terörist mi var?’ diyebiliyorsa, Cumhuriyet Halk Partisi’nden 224, İYİ Parti’den 29, Saadet Partisi’nden 82 kişi belediye meclisi ve il genel meclisi üyesi adayının PKK terör örgütü ve FETÖ ile iltisakı bulunmasına rağmen aday gösteriliyorsa, İsveç’te bir parlamenter ‘Erdoğan gününü görecek’ diyebiliyorsa, Yeni Zelanda da ki saldırıda bir manifesto ile Türkiye’yi tehdit ediyorsa, burada beka sorunu vardır. CHP yöneticisi Engin Altay Buraya gelip ‘sizi hücrede sorgulayacağız, hesap soracağız’ diyebiliyorsa beka sorunu vardır. Sayın Engin Altay bu nasıl bir densizliktir. Biz buradan haykırıyoruz; Buyursun gelsin. Hangi hücre ile tehdit ediyorsa buradayız. Sayın Cumhuriyet Halk Partililer sizler FETÖ ile irtibatlı iltisaklı İYİ Parti’ye destek oluyorsunuz. Seçim sonrası hesap verecek olan sizler olmazsınız” diye konuştu.

“Hazine müsteşarlığının izni olmadan hiçbir şey yapamazsın”

Milletvekili Ali Özkaya da bir konuşma yaptı. Özkaya konuşmasında, “AK Parti treninden indirilmiş birinin sınırsız vaatleri e yapılmış olan işleri tekrar yapacağını vaat eden birini gördük Biz bu süreçte iki gün önce bu hayali projelerin kaynağının bulamayacağını öğrenmiş ki İslam Kalkınma Bankası’ndan kredi alacağını söylüyor bunları getirip hizmet vereceğim diyor. Bir biz atalarımızdan şunu öğrendik ‘borç alan emir alır.’ Biz IMF’yi bu memleketten emir alınmasın diye kovduk. Beyefendi mevzuattan ve kanunlardan bir haber ki hem Ankara ile hiçbir irtibatım yok diyor Hem de söylediği sözlerin hepsi Mutlak surette Ankara’nın iznine tabi. Bakın 4749 sayılı kamu finansmanı borç yönetimi hakkında kanun. Bu kanunun ikinci maddesinde ‘eğer belediyeler yurtdışından borç alacak ise hazine müsteşarlığından izin alacak’ diyor. Saydığınız projelerin hepsi hayali ve Ankara’dan izin alınması gerekiyor” ifadelerine yer verdi.

“Bu hastaların Ankara’ya gitmesinde özel birilerinin bir menfaati mi var?” 

Bir belediye başkan adayının Ankara’da bir dernek kuracağı vaadine değinen Özkaya konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “‘Ankara’ya hastaneye tedaviye götüreceğiz’ diyor. Niye? Afyonkarahisar’da Türkiye’nin en iyi hastaneleri var. Ankara’ya bu hastaların gitmesine gerek yok! Kaldı ki dışarıdan İzmir’den, Kütahya’dan, Antalya’dan, Uşak’tan, Adıyaman’dan hastalar geliyor. Acaba bu hastaların Ankara’ya gitmesinde özel birilerinin bir menfaati mi var? insanları niye yoruyorsunuz? Afyonkarahisar’da daha iyisi var. Allah nasip ederse yine Afyonlu bir hemşerimiz yakında oraya çok güzel otel gibi bir misafirhane yapacak. Hasta yakınları Onkoloji ve Hematoloji Hastanesi’nde hem tedavi olacaklar, hem de bu misafirhanede kalacaklar. Bunu Afyonlu hemşerilerimiz çok özel değerlendirilmeli. Acaba neden Afyon’dan hastalar özellikle Ankara’ya gidecek? Üniversitemiz bu konuda çok ciddi bir inceleme başlattı. Neden Ankara’ya özellikle bir yerlere hastalar yönlendiriliyor? Bunu da devletin ilgili birimlerini inceler takdirini yapar.”

“15 Temmuz’da neredeydi, Cübbeli Ahmet Hoca ile ne konuştun”

Son konuşmayı Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu yaptı. Eroğlu, “Birileri çıkıyor, yapamayacağı işlerden söz ediyor. Bu kişiler özellikle eski Afyonspor da neler yaptı biliyor musunuz? 367 krizinde ne numaralar çevirdi biliyor musunuz? Vesayet odakları ile ile ne numaralar çevirdiğini biz biliyoruz, devlet biliyor. Ayrıca bazı şeylerin videosu bile vardır. Ben artık o şeyleri söylemeyeyim. Sen önce onların hesabını ver. Onların açıklamasını yap. 15 Temmuz’da sen neredeydin? Mehmet Zembek gümbür gümbür buradaydı. Afyonkarahisar’ın karşısındaydı, dimdikti buradaydı. Sen Cübbeli Ahmet Hoca ile neler konuştun? Bunları açıkla! Bunların hesabını ver! Bir zahmet bundan sonra konuş ama Afyonkarahisar’da birçok insan bu kişilerin neler olduğunu biliyor. Sevgili gençler sizler kimin ne olduğunu lütfen araştırın. Çünkü siz belediye başkanı seçiyorsunuz. Şehremini demek, emin insanın seçeceksiniz. İşte bütün millet Mehmet Zeybek’in arkasında. Mehmet Zeybek Afyon yerlisi. Milli ve yerli hakikaten Afyonkarahisar aşığı, tuttuğunu koparan, cesur yürekli bir Zeybek. Afyonkarahisar Zeybekle heybetlenecek” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM