GELİYORUZ !!!
AFYONTÜRK TV DE YEPYENİ PROJEYLE YAKINDA EKRANLARDAYIZ ...

reklam
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
İl Genel Meclis Toplantısı Dinar’da Yapıldı

İl Genel Meclis Toplantısı Dinar’da Yapıldı

Afyonkarahisar İl Genel Meclisi (İGM) Kasım ayı 14. Birleşim toplantısı Dinar’da yapıldı.

Dinar Meslek Yüksek Okulu (MYO) Toplantı ve Seminer Salonunda gerçekleştirilen toplantıya, İlçe Kaymakamı Selami Kapankaya, Belediye Başkanı Saffet Acar, Afyonkarahisar İGM Başkanı Salih Sel, İGM üyeleri,  CHP Dinar ilçe başkanı Mevlüt Er, MHP Dinar ilçe başkanı Mustafa Karahan, Ak Parti Dinar İlçe başkanı İdris Er, İYİ Parti Dinar ilçe Başkan vekili Fahrettin Uslu katıldı. İl Genel Meclis Üyesi İbrahim Acar’ın Çöp Toplama işlerinde 2 araç yetersiz kalıyor diye haber yaptırmıştı. İl genel Meclis üyeleri Dinar’da toplanarak Dinar’a bir araç daha alınacağı müjdesini verdi. Dinarlı il genel meclis üyelerimiz Hüseyin Demirkan, İbrahim Acar ve Alim Akgül bir hoş geldiniz konuşması gerçekleştirdi.

İbrahim Acar şunları söyledi Acar, “Dinar Afyonkarahisarın en genelinde ama şunu herkes bilsin il genel meclis üyesi arkadaşlarım Biz kazan en altından kaynar Afyon siyaseti de Dinar’dan kaynar biz odunu ne kadar çok atarsak Afyon siyaseti de harbi olur. Dinar’da ki bu çöp probleminden dolayı bir kamyon ile takviye bir destek verdiğinizden dolayı İl genel meclisine teşekkür ederim.” dedi

Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar konuşmasında şunları söyledi; “ Sizleri ağırlamaktan son derece mutuyuz 10 yıldır belediye başkanıyım ikinci kez il genel meclis üyelerimizi ağırlıyoruz. Keşke daire amirlerimizde burada olsaydı il genel meclis üyelerimizi tanıma fırsatı olurdu. İlimizdeki bir takım işlerin yapılması için canla başla çalışıyorsunuz bir araya geliyorsunuz Afyonun sorununu çözmeye çalışıyorsunuz. Çok sağ olun var olun. Ben iki dönemdir belediye başkanıyım 10 yıl içerisinde 10 gün izin kullanmadan sabah kalktım gece yarısına kadar Cumartesi Pazarda olmak üzere Dinarımıza hizmet vermeye çalışıyorum. Bu ülke bizim bu Afyon bizim bu Dinar bizim herkesin bu ülkeye vefa borcu var diye düşünüyorum. Her zaman sizleri ağırlamaktan mutlu olduğumu da belirtmek isterim. ”dedi

Dinar Kaymakamı Selami Kapankaya, İl Genel Meclis Üyelerinin ilçemizde gelerek toplantı yapmalarından çok mutlu olduğunu dile getirerek sözlerine şöyle devam etti. Kapankaya, “ İl genel meclis toplantısının ilçemizde toplanmasından dolayı mutlu olduk, onur duyduk sizlerin gelişinden şeref duyduk sağ olun var olun.  19 Yıllık meslek hayatımda ilk defa görev yaptığım kendi ilçemde Dinarımızda il genel meclis üyelerini ağırlamış oldum. Dinarımızda ben iki aydır görev yapıyorum. Benim gördüğüm kadarıyla ciddi açıda bir çöp problemimiz var ne belediyemizde nede bizim özel idare sorumluluk sağımızda bir çöp katı atık bertaraf tesisimiz ve transfer tesisimiz yok sadece Dinarımız değil Dazkırı, Evciler, Başmakçı, Kızılören hitap ediyoruz. Bir an önce hep birlikte bu konuyu çözüme ulaştırmamız gerekli diye düşünüyorum. Çöp toplama işine desteğinizden dolayı çok teşekkür ediyorum. Dinar’da Lavanta konusunda markalaşmaya çalışıyoruz. Marka bir şehir olmaya çalışıyoruz. Beş altı yüz dölüm civarında bir lavanta bahçemiz var. Dinar bir marka oldu bir teşhir merkezi binası yapacağız yarı ödeneğimiz var diyebiliriz. Kültür evimizin çalışmaları devam ediyor. Ayrıca Elderede  Kuş gözlem yerimiz var Antalya yolunda buraları da hayata geçirmeye çalışıyoruz. Bizlere vereceğiniz destekler için ayrıca teşekkür ediyorum.” dedi.

İl genel meclis başkanı Salih Sel şunları söyledi; “ Afyonkarahisar’da beş Valimiz ile çalıştım 10 yıllık süreçte de en az üç veya dört kaymakamlarımızla da çalıştım. İl genel meclis üyelerimizin sayısı 50 kişidir parti ayrımı gözetmeden uyum içerisinde çalışıyoruz. Yaklaşık beş ay önce çöl ovasından geçtim hakikaten çok kötü bir görünüm vardı. Mutlaka el birliği ile bu işi çözmemiz lazım beldeler kapandıktan sonra bütün köylerimizde çöp toplamaya başladık. Belki Türkiye’de ilklerden birisiyiz diye düşünüyorum. Yaklaşık beş yıldır bütün köylerimizden çöp topluyoruz. Araçlarımız yetersiz gelmesi nedeniyle 3 tane çöp kamyonu almak için devlet malzeme ofisine başvurduk. Siparişi verildi.  Bir tanesi Dinar ilçesine verilecek diye konuştu.

Toplantının açılışını gerçekleştiren Başkan Salih Sel, gündem maddelerini okuyarak üyelerin oylarına sundu. Yapılan oylamada, Merkez ve İlçelerdeki Vakıf Mütevelli Heyetinde görev almak üzere hayırsever vatandaşlardan seçilmesi konusunun görüşülmesi.

İlimiz Merkez İlçesine bağlı Belkaracaören Köyünde yer alan, mevcut imar planında park alanı olan 171 ada, 1 parsel numaralı taşınmazın imar planı değişikliği ve eklerinin onaylanması konusundaki komisyon raporlarının görüşülmesi.

Evciler İlçesine 2018 yılı bütçesinde, Okulların Bakım ve Onarım harcama kaleminde bulunan ödeneğin, Evciler Köylere Hizmet Götürme Birliği Personel Çalıştırılması-Akaryakıt Yağ ve Yedek Parça Alımı kalemine aktarılması konusundaki komisyon raporlarının görüşülmesi.

Emirdağ İlçesine ait Okulların Bakım ve Onarım Giderleri, Huzurevi, Spor Malzeme Alımı ve Tarımsal Hizmetler Makine Teçhizat Mal ve Hizmet alımı için ayrılan ödeneklerin tahsis değişikliğinin yapılması konusundaki komisyon raporlarının görüşülmesi konuları karara bağlandı.

Yapılan toplantının sonunda ise Belediye Başkanı Saffet Acar tarafından İGM üyelerine Suçıkan’da yemek verildi.

Haber Kaynak: Dinar Gündem

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM

escort ankara