ÇETİNKAYA’DAN 8 BİN 700 KİŞİLİK İSTİHDAM PROJESİ

MHP Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Kent Bilimci Fatih Çetinkaya başkan seçildiği takdirde yapacağı vizyon projelerini açıklamaya devam ediyor. Diğer aday adaylarından proje çalışmasında önde olan Fatih Çetinkaya 3. vizyon projesini de açıkladı.

 

 

İlk vizyon projesinde Afyonkarahisar’ı büyükşehir yapacağını belirten Çetinkaya’nın 2. vizyon projesi ise Fatih ve Ataköy bölgesine hastane kazandırmak olmuştu. Çetinkaya’nın 3. vizyon projesi ise istihdama yönelik oldu. Afyonkarahisar’ın yüksek güneşlenme gün sayısı ve jeotermal enerji potansiyelini istihdam ve üretim amacıyla harekete geçirmek isteyen Çetinkaya Yüntaş öncülüğünde başlayacak yatırımlarla toplamda 8 bin 700 kişinin istihdam edilebileceği Teknolojik Sera yatırımlarını Afyonkarahisar’a kazandırmaya çalışacaklarını kaydetti.

 

 

Çetinkaya’nın soysal medya hesabından duyurduğu projenin detayları şu şekilde:

Vizyon Proje – 3 : ÜRETEN ve İSTİHDAM Sağlayan AFYONKARAHİSAR !

Türkiye de seracılık sektöründe çalışan firmaların ar-ge birimlerinin araştırma sonuçlarına göre Afyonkarahisar İli yüksek güneşlenme sayısına sahiptir. Jeotermal ısıtma nedeniyle düşük enerji maliyeti, stratejik pazarlara ulaşım kolaylığı ve diğer gerekçeler proje yeri olarak Afyonkarahisar İlini cazip hale getirmiştir.

 

 

Afyonkarahisar’da göz ardı edilen sera potansiyelini hak ettiği yere taşıyarak hem sektördeki yatırımcılara gerekli destekler sağlanarak yeni istihdam sahaları oluşturulurken diğer taraftan belediye şirketi Yüntaş eliyle de direk yatırımlar en geç ilk yıldan başlamak üzere toplamda 8700 kişilik istihdam ve katma değer yoluyla ekonomiye katkılar sağlanacaktır . Bu demektir ki;

Üretim ile zenginleşmek,

Döviz girdisi sağlamak,

İstihdam iş, aş demek,

Nimeti paylaşmak demek,

Bölgenin peyzaj üssü olmak demek,

Üretilen mamullerin işleneceği fabrika demek,

Bereket demek , huzur demek,

Beraber üretip paylaşmak demek,

Üretken belediyecilik demek..

Sosyal Medyada Paylaşın:

escort ankara