GELİYORUZ !!!
AFYONTÜRK TV DE YEPYENİ PROJEYLE YAKINDA EKRANLARDAYIZ ...

reklam
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST

grand pasha bet

Çamaşır Makinesinde Devalı Su Boşaltılması Sorunun Nedenleri ve Çözümleri

Çamaşır Makinesinde Devalı Su Boşaltılması Sorunun Nedenleri ve Çözümleri

[ad_1]

Bu sorunda çamaşır makinesi suyu aldıktan sonra tekrar boşaltır. Bu şekilde bir döngüye girmesi nedeni ile de çamaşır makinesinin yıkama fonksiyonunu tam manasıyla yerine getirebilmesi olanaksız olur. Böyle bir durumda yaşanabilecek sorunların giderilebilmesi için mutlak suret ile gerekli olan kontrollerin sağlanması gerekir. Sultanbeyli Arçelik Servisi profesyonel çamaşır makinesi servis hizmetleri kapsamında uzman teknikerler tarafından çamaşır makinesinin devamlı su alarak, suyu boşaltmaya başlaması sorununun nedenleri belirlenir. Gerekli olan çözüm müdahaleleri de yerinde gerçekleştirilir.


 


Çamaşır Makinesinde Sürekli Su Alımının Nedenleri


 


Çamaşır makinesinin temel fonksiyonunu yerine getirebilmesi için su alımı gerçekleştirmesi gerekir. Bu işlem de bağlı olduğu musluk üzerinden yıkama programında belirlenmiş olan su miktarına uygun şekilde ve sayıda gerçekleştirir. Bu işlem için musluk ile makine arasında bağlantıyı sağlayan plastik malzemeden üretilmiş su giriş hortumuyla gerçekleştirir. Bu hortum makinede ventil parçasına bağlanmaktadır.  Çamaşır makinenizin ventili ise, makinedeki su seviyesinin ideal miktara ulaşmasından sonra su alımının kesilmesinde görevlidir. Otomatik olarak gerçekleştirilen bu işlemde ventil parçasının fonksiyonunu yerine getirememesi halinde makine su alımına devam eder. Ventilin suyu kesememesinden dolayı sürekli su alan makinede doğrudan su seviyesi aşıldığından doğrudan boşaltım işlemine geçiş yapar. Bununla birlikte Göztepe Arçelik Servisi uzmanlarımız, çamaşır makinesinin içerisindeki su miktarının otomatik olarak tespit edilmesini sağlayan “su seviye anahtarı” isimli parçanın da arızalanmış olması ihtimalini değerlendirir.


 


Çamaşır Makinesi Sürekli Su Boşaltma Sorunu Çözümü


 


Çamaşır makinesinin sürekli su almasına ve doğal olarak da sürekli su boşaltmasına neden olan ventil ya da su seviye anahtarı parçalarının arızası için Çekmeköy Arçelik Servisi uzman teknikerleri tarafından müdahalede edilmesi gerekmektedir. Çamaşır makinesinin ventil veya su seviye anahtarı parçalarının arızalanması halinde yenisiyle değişiminin yapılması gerekir. Ventil ya da su seviye anahtarı parçasının değiştirilmesi bireysel olarak yapılabilecek bir işlem olmadığından mutlaka profesyonel yardım alınması gerekir. Uzman teknikerler tarafından yapılacak hassas müdahaleler ile çamaşır makinesinin sürekli suyu boşaltmasına neden olan arızalı ventil orijinal Arçelik yedeği ile değiştirilir. Değişim işlemiyle takılan yeni parça ise 1 yıl garantilidir[ad_2]

Afyon Haber Merkezi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM

escort ankara