GELİYORUZ !!!
AFYONTÜRK TV DE YEPYENİ PROJEYLE YAKINDA EKRANLARDAYIZ ...
reklam
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST

grand pasha bet

24 Kasım Öğretmenler Günü Coşkuyla Kutlandı

24 Kasım Öğretmenler Günü Coşkuyla Kutlandı

Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 24 Kasım 1928’de Millet Mektepleri Başöğretmenliğini kabul ettiği gün olan ve 24 Kasım 1981 yılından bu yana kutlanmakta olan Öğretmenler Günü kutlamaları bu yıl Rehberlik Araştırma Merkezi’nde Afyonkarahisar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan program ile gerçekleştirildi.
Programa Vali Mustafa Tutulmaz’ın yanı sıra Milletvekilleri Ali Özkaya, Gültekin Uysal ve Ali Cumhur Taşkın, Garnizon Komutanı Tuğg. Özdemir Şan, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Cumhuriyet başsavcısı Mustafa Çelenk, Adalet Komisyonu Başkanı Fatih Serdar Köken, protokol üyeleri, öğretmenler, öğrenci ve veliler katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan programda ilk olarak Emekli öğretmenler adına Hacer Genç ve akabinde Afyonkarahisar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi mezunlarından işadamı Ömer Coşgun birer konuşma yaptılar. Daha sonra Afyonkarahisar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Osman Tezgiden ve Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın günün anlam ve önemini belirten birer konuşma yaptılar.
Konuşmaların ardından İlimiz gazeteci-şairlerinden İhsan Akbel Bayramoğlu’nun öğretmenler günü için yazdığı şiiri okudu. Afyonkarahisar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Elektrik ve Elektronik alanı öğretmenlerinden Mehmet Ali Birsen’in ney dinletisi izleyicilerin alkışlarını aldı.
Programda 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılında emekli olan Milli Eğitim mensuplarına Vali Mustafa Tutulmaz tarafından ‘Hizmet Şeref Belgesi’ verildi.
24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama programının devamında Afyonkarahisar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenlerinden Halit Daşlıca tarafından Mevlana’nın “Etme” adlı şiiri okundu. Programda mesleğe yeni başlayan öğretmen adayları tarafından “Öğretmenliğe Giriş Andı” okundu.
Programda Afyonkarahisar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin müzik dinletisi ve akabinde “Beni Öğretmen Yetiştirir” konulu sunumu izleyiciler tarafından alkışlandı.
Daha sonra okul öğrencilerinden İran’lı Aria Gaice Tehiani’nin müzik dinletisinin ardından 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama etkinlikleri çerçevesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğünce yapılan resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye girenlere ödülleri Vali Mustafa Tutulmaz ve diğer protokol üyeleri tarafından verilmesiyle tören sona erdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM